Real Madrid je pobijedio 3-2 nakon teške borbe s Barcelonom za plasman u finale španjolskog Superkupa

Osjećao se kao da su se kotači vremena sinoć vratili. Nakon odlaska Cristiana Ronalda i Lionela Messija, privlačnost El-Classica malo je prigušila. Ovo polufinale iako nije bilo nimalo dosadno.

Bilo je puno napadačkog i slobodnog nogometa. Real Madrid je bio favorit publike koji je krenuo u izjednačenje. Iako se Barcelona nije htjela tako lako predati i produžila je utakmicu do produžetaka.

Međutim, napad Real Madrida pokazao se neodoljivim za Katalonce.

Benzema je predvodio Madrid u trileru od 5 golova

Utakmica je počela burno jer su obje momčadi pokušavale napasti. Barcelona je više obećavala na lopti, ali je Madrid izgledao vrlo opasno u protunapadu.

Vinicius Jr bio je glavna napadačka prijetnja Real Madrida na lijevom boku. On je bio taj koji je otvorio gol za Real Madrid na lijepo postavljeno dodavanje nikoga drugog do spasitelja Madrida Karima Benzeme.

Nakon pogotka Madrida, Barcelona je izgledala izbezumljeno. Bilo im je teško stvoriti ikakve izravne šanse. Međutim, nakon nekoliko pokušaja glavom Lukea De Jonga, Madrid je konačno napravio grešku i dao De Jongu izjednačujući pogodak.

Bio je to Eder Militao koji je lošim izbijanjem odbio De Jonga u mrežu Real Madrida. Ousmane Dembele je u drugom poluvremenu vodio naboj za Barcelonu, a Katalonci su izgledali kao bolja strana.

No, Madriđani su ponovno zabili Karimom Benzemom koji je nakon dobrog obrana Ter Stegena odbio loptu u korner. Bio je to Vinicius čiji je udarac pao Benzema. Benzema je već jednom pogodio stativu i više neće promašiti.

Činilo se kao da je gotovo za Barcelonu, ali je Ansu Fati ušao kao super-zamjena i izjednačio za Barcelonu u 83. minuti. Čak je i u produžecima Dembele izvukao odličnu obranu Courtoisa kako bi ostao izjednačen.

Ipak, Valverde je u 98. minuti postigao pobjednički pogodak za Madrid. Ako pogledate gol, u Barcinom polju bilo je 5 Madriđana i bio je prilično razočaravajući gol za primiti.

Barcelona je sada izgubila 5 Clasica zaredom

Na kraju dana, to je bio još jedan poraz za Xavijeve ljude. Sada su izgubili 5 Classica zaredom, a pritisak na španjolskog menadžera raste. Bilo je nekoliko iznenađujućih odluka s uključivanjem Ferrana Torresa i De Jonga u vezni red.

Barcelona prolazi kroz težak period, a ozljede su također bile veliki teret za klub. Sinoć je bilo dobro u smislu vidjeti kako se Fati i Pedri vraćaju u klub.

Sada kada je njihov san o Superkupu završio, Barcelona će se fokusirati na Europsku ligu i osiguravanje prva četiri mjesta u La Ligi. Trebat će puno vremena da se obnovi klupska ostavština, ali morat će nastaviti poduzeti male korake u pravom smjeru.